• Przeczytaj o kadrowaniu zdjęć do wywołania przed ich wysyłką do laboratorium fotograficznego.
  • Przeczytaj o technologii cyfrowej stosowanej w naszym fotolabie, rodzajach papieru fotograficznego i metodach korekcji zdjęć.
  • Sprawdź jak poprawna kalibracja monitora pozwala właściwie ocenić jakość zdjęć przed ich wywołaniem w fotolabie.
  • Przeczytaj jak w elegancki i prosty sposób zamówić e-odbitki w fotolaboratorium Diprint.
  • Sprawdź czy potrzebujesz e-zdjęcia z korekcją, czy bez korekcji?
  • Przeczytaj prosty i jasny regulamin fotolab Diprint w Krakowie.
  • Dowiedz się jak przesłać zdjęcia do wywołania bez korzystania z darmowego programu FotoSender.
  • Fotolaboratorium mapa strony i wyszukiwanie informacji.

Fotolab Kraków - FAQ

 Chcesz wywołać odbitki z aparatów cyfrowych?
 Jak przesłać zdjęcia cyfrowe przez internet?
 Co trzeba wiedzieć, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości fotolabu Diprint?
 Jak wybrać i przesłać zdjęcia do wywołania?

 

1. Jaki jest czas oczekiwania na zamówione odbitki?

Wszyskie zlecenia wykonania odbitek realizujemy w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego, licząc od momentu wysłania zdjęć cyfrowych programem FotoSender (lub zaksięgowania przelewu, jeśli wybrano opcję przedpłaty jako formę płatności za zamówienie). O wykonaniu zlecenia zostaną Państwo poinformowani drogą mailową. Więcej informacji na temat dostarczenia zamówienia znajdą Państwo na stronie ODBIÓR I PŁATNOŚĆ.

2. Czym jest Gwarancja Satysfakcji?

Jeżeli wprowadzona w laboratorium fotograficznym korekcja kolorystyczna lub jakość wykonania zdjęć nie spełnią Państwa oczekiwań, gwarantujemy zwrot należności za odbitki lub ponowne wykonanie zlecenia zgodnie z Państwa uwagami. Szczegóły w naszym regulaminie.

3. Na czym polega oferowana korekcja kolorystyczna odbitek?

Jeżeli zdecydują się Państwo na naświetlenie odbitek z naszą korekcją kolorystyczną, każdy przesłany do nas plik zostanie ręcznie obrobiony przez laborantów. Odpowiednia regulacja jasności i barw będzie miała na celu przywrócenie wywoływanym zdjęciom naturalnej kolorystyki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie korekcja barwna odbitek.

4. Czy w laboratorium korzysta się z programów do automatycznej korekty zdjęć?

Nie korzystamy z żadnej automatyki – dotyczy to zarówno odbitek naświetlanych z proponowaną przez laboratorium korektą kolorystyczną, jak tych wywoływanych bez naszej ingerencji. Zdjęcia poprawiane są wyłącznie ręcznie i każde z osobna. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższą jakość odbitek.

5. W jakiej przestrzeni barwnej przygotowywać zdjęcia cyfrowe do wywołania?

Pliki ze zdjęciami cyfrowymi powinny być zapisywane wyłącznie w przestrzeni barwnej sRGB. Dotyczy to również zdjęć czarno-białych, którym często domyślnie przyporządkowywana bywa przestrzeń Grey Gamma. Przestrzeń sRGB zalecamy również stosować w trakcie obróbki plików, jako że najlepiej odpowiada ona gamutowi (przestrzeni barwnej) minilabów, co pozwala na dokładną ocenę barw.

6. Czy profil barwny maszyny jest udostępniany?

Profilu ICC nie można wprawdzie pobrać bezpośrednio ze strony internetowej diprint.pl, ale na indywidualną prośbę klienta przesyłamy go Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Profilu powinno używać się wyłącznie do podglądu zdjęć – nie należy zapisywać, ani konwertować plików z jego użyciem.

7. Jakie są preferowane typy plików graficznych ze zdjęciami?

Zalecamy przesyłanie zdjęć w formacie JPG o niewielkiej kompresji. Inne podstawowe typy plików są wprawdzie obsługiwane, ale albo nie zapewniają odpowiedniej jakości zdjęć, albo niepotrzebnie wydłużają czas transferu do laboratorium ze względu na swoją wielkość.

8. Czy przesyłanie plików z pomocą programu FotoSender dochodzi do utraty jakości zdjęć?

Nie, pliki ze zdjęciami do wywołania nie są poddawane żadnej stratnej kompresji i nie tracą na jakości podczas transferu.

9. Czy można dostarczyć pliki w inny sposób, niż wysyłając je z użyciem programu FotoSender?

Dopuszczamy, choć nie rekomendujemy innych metod dostarczenia zdjęć cyfrowych do wywoływania. Ich opis znajdą Państwo na stronie alternatywne metody dostarczania zdjęć.

10. Czy istnieje możliwość dodania do zdjęć, odbitek białej ramki?

Owszem, na życzenie klienta dodajemy nieodpłatnie ramkę dowolnego koloru. Aby zasygnalizować taką prośbę, prosimy o odpowiednią informację w polu "Uwagi" w programie FotoSender. Jest ono dostępne na etapie deifiniowania sposobu odbioru i płatności za zlecenie wykonania odbitek. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie RAMKA i SPAD.

 

 

Wywołuj zdjęcia w Diprint - e-zdjęcia, e-odbitki, fotoksiążki, fotoalbumy, fotokalendarze